Płytki drukowane cz.1 – samodzielne wytrawienie płytek

Płytki drukowane czasem nazywane także u nas w kraju angielskim skrótem PCB ( Printed Circuit Board – dokładne tłumaczenie: Płyta Obwodów Drukowanych )

Do wykonania płytki drukowanej potrzebny jest laminat powlekany miedzią. Laminat zostanie pokryty mozaiką ścieżek i punktów (nazywanych również padami) lutowniczych tworzących siatkę połączeń miedzy elementami.


Mozaikę można nanosić na wiele sposobów. W zależności od potrzeb można się posłużyć wodoodpornym pisakiem, rapidografem lub wyrafinowanymi metodami nanoszenia opartymi o lasery i metody fotochemiczne. W kolejnych artykułach przedstawimy kilka metod na wykonanie płytek we własnym zakresie, od najprostszych po najbardziej skomplikowane. Kolejno przedstawiane przez nas artykuły należy traktować jako oddzielne elementy ukazujące procesy potrzebne do wykonania PCB we własnym zakresie. Nie przedstawiają budowy jednego projektu. Łączy je jedno: Na dzień dzisiejszy, wszystkie metody są już dostępne do wykorzystania w przydomowym warsztacie. Od zastosowania i poczucia estetyki wykonawcy zależy, którą wybrać.[the_ad id=”1400″]