lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

tevo tarantula pro TMC2209 stepstick

PreviousPage 2 of 2

Przeglądając to forum nie widzę zbyt dużej aktywności (i ilości) użytkowników, ale mimo wszystko przedstawię swój problem, może akurat ktoś coś doradzi. W swojej Tarantuli (MKS SGEN L V1.0) wymieniłem stepsticki na TMC 2209 v3.1 i skonfigurowałem płytę zgodnie z informacjami zawartymi na tym forum. Firmware również zaktualizowałem na zaczerpnięty z tego forum. Problem jest z wyregulowaniem napięcia (a pośrednio prądu) na stepstickach. Zakres regulacji napięcia, mierzony między minusem a potencjometrem stepsticka, to od około 0,1v do około 0,8V, a zgodnie z opisami zawartymi w sieci nastawy powinny wynosić od 1,2V do 1,25V. Ja zostawiłem nastawy takie jakie były na zakupionych stepstickach - 0,4V. Wszystko działa. Nie zauważyłem, żeby silniki gubiły kroki, przynajmniej te napędzające osie, bo co do extrudera nie mam pewności. Silniki osi Y i Z podczas pracy są zimne. Pozostałe są ciepłe, ale umieszczone są nad grzejącym stołem, więc to normalne.

No i miały być cichutkie, a teraz wydaje mi się, że silniki "wydają dźwięk", tzn, jakby takie delikatne buczenie podczas pracy.

Czy ktoś spotkał się z takim zakresem napięć na stepstickach? Czy buczenie może być spowodowane zbyt niskim prądem silników? Jak w obecnej sytuacji wyregulować poprawnie prąd bez oscyloskopu?

Jeżeli jest buczenie na silnikach to za mały prąd.  Spróbuj ustawić na 0.95V.

PreviousPage 2 of 2