Garage ShoutBox
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wejść do czatu
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Tarantula RS płyta

W grudniu zakupiłem Tarantule RS, doszła mega szybko bo wysyłali z Niemiec. Jest jeszcze w kartonie ale po obejrzeniu na yt odcinka GMZ gdzie padł tekst ze chińczyk kopiuje chińczyka coś mnie tknęło i zszedłem do piwnicy odpakować to ustrojstwo. Panowie na zdjęciach jest owa płyta główna, jest ona podróbką czy poprostu producen nie zamieścił na niej nazwy?

A poza tym mial być dodatkowo moduł wifi lecz takowego nie znalazłem i tez nie był podpięty do MB  :/

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.

Płyta powinna być MKS Gen L V1.0 z zainstalowanymi tmc2208 chyba takimi jak widać na foto.  Moduł wifi chyba to ma być opcja do łatwej instalacji w tft. Na pierwszy rzut oka to może być podróbka bo widzę kolor czerwony na zworki. Procek jak w MKS SGen L V1.0 taki jak w mojej Tevo Pro. Są czarne wtyczki na endstopy a powinny byc kolorowe. I te połączenia lutowane takie dziwnie w żółte podchodzą. Też kiedyś chciałem RS ale za dużo było nieścisłości w necie na jej temat. Posyłam screenshota z youtube.

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.

Pogrzebalem i wyglada identycznie jak SKR 1,3 z tmc2208, WiFi to faktycznie opcja i jest za około 8$ u chińczyków do nabycia 😉

Na jednym zdjęciu widać, że jeden przewód zarobiony końcówka prasowaną jest niestarannie zainstalowany w złączu zakręcanym. Czyli to podróbka SKR? I u którego chińczyka kupowałeś? A ja mam jeszcze jedno pytanie, czy w twojej wersji jest jakiś wzmacniacz/mosfet do lepszego grzania stołu?

Masz racje z tym zaciskiem, kupiłem ze strony Homers i jeszcze tego nie składam dopóki nie będę miał części pod wymiankę czyli tr8x2,anti- backlash POM, WiFi ;), szkła na stół, jeszcze jest do konstrukcji naciąg osi Z względem osi Y i obudowa PMMA - Alu. Jak to dozbieram to zabiorę się za budowanie. Myśle o wykorzystaniu tr8x8 na osie X i Y lecz to dopiero jak zobaczę pierwsze efekty wydruków.

a co do zmyłki z WiFi to zamieszczam fotkę dla przestrogi  😀

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.

No to MKS SGEN L nie jest na 100%

Zgadza się, Homers odpisali mi na FB ze ze względu na pandemie mieli problemy z dostawą SGEN L i dali SKR i ze one są tak samo dobre. Pożyjemy ... zobaczymy.