Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Moja pierwsza maszyna CNC

Witam, jakiś czas temu obejrzałem film(https://www.youtube.com/watch?v=Gm6bH3p6cNQ) na YouTube co spowodowało u mnie chęć zrobienia czegoś podobnego! Założeniem było zrobienie wszystkiego samodzielnie od podstaw, ale ostatecznie postanowiłem skorzystać z części OpenBuilds i Acro systemu, a samemu wykonać pod to oprogramowanie z użyciem Arduino Uno. Obecnie projekt tworzę od listopada i jeszcze go nie ukończyłem, ale chętnie pochwalę się efektami pracy. Wasz kanał znalazłem właśnie poszukując informacji i wiedzy na temat maszyn CNC aby rozwijać mój projekt:)

Obecnie bez osłony kabli oraz ustawienia lasera(Tutaj muszę jeszcze obadać temat jak dobrze to zrobić, ale myślę, że szybko to ogarnę).

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.

Cieszymy się bardzo. My realizujemy sterowanie do naszych urządzeni tego typu na Developower 2.0 zaprojektowana typowo pod GRBL i arduino Nano. Ma dwa tory sterowania jeden na frez na przekaźniku, drugi na laser na Mosfecie. Pomyśl o ruchomej osi Z to ci pozwoli na podnoszenie mazaka 🙂 a poważnie na skupianie wiązki lasera na dnie już wypalonej bruzdy. Jeśli zrobisz to co przejazd w końcu przetniesz materiał.

P.S. Przeniosłem twój post tutaj, bo to nie XOD 🙂

Podnoszenie mazaka ma się u mnie odbywać za pomocą serwa(Myślę, że też można by tu to zastosować przy laserze jak radzisz), a na zdjęciu był testowo po wiejsku przyklejony na taśmę mazak. O dziwo narysował wszystko równo co przy tej taśmie bardzo mnie zadziwiło. Jeśli wszystko będzie szło po mojej myśli to niebawem kupię mocniejszy laser do metalu.

Laser led do metalu, ciężka sprawa. Nie te moce.

Dlaczego? Ta maszyna ma zasilacz 350W na 12v out. Jeśli dobrze się zapoznałem to grawerowanie w metalu zrobię już przy laserze z mocą 15W. Nie zakładam tutaj opcji cięcia metalu bo sam projekt maszyny musiałby być inny ze względów bezpieczeństwa z uwagi na mocniejsze lasery.

Pamiętaj że Chińskie 15W to około 9-10W. Może Endurance 20W by to ogarnął. Zapytam Georga. My mamy Endurance 8W i nie daje rady. Z drewnem robi cuda. Mamy 15W chińczyka na stole właśnie - sprawdzę jutro jaki metal?

 

Od chińczyka to ja mam tylko płytki akrylowe do wózków i jako nogi maszyny.