Garage ShoutBox
Only logged in users are allowed to enter the chat
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Marlin 1.1.9.1 Anet A8 HallONv2 PL

Witam. Mam problem z Anetką, od jakiegoś czasu wyłącza się w różnych momentach (zatrzymują się wentylatory, gaśnie wyświetlacz). Czasem jak zaczyna stół grzać, czasem jak dysza, innym razem w trakcie wydruku. Zmieniłem zasilacz to samo. Z elektronicznych modów mam hallon'a v2, i miałem firmware 1.1.8 HallOn PL. Zdesperowany skasowałem ją do domyślnych, znowu ustawiłem offset, nie pomogło. Postanowiłem zrobić reflash i ku memu zaskoczeniu patrzę jest nowszy firmware, to go wrzuciłem. Okazało się że głowica lata poza stołem, powód, firmware do hallon'a v3, wyszedł nowy hallon! Kuszący lepiej wygląda i z tego co czytam działa. Trzeba w końcu rzucić do mojego hallon'a merlina i dostał taki jak w temacie. Ustawiam offset (za pomocą nowej apki od Was - brawo), widzę go w menu drukarki na wyświetlaczu ale nie jest brany pod uwagę, głowica zatrzymuję się nad stołem, dokładnie bez offsetu, na wyświetlaczu widzę Z0. W Hallon Configurator dam czytaj offset i pobiera właściwy.

Witam, z twojego opisu wynika, ze drukarka łapie gdzieś zwarcie.  Sprawdź wszystkie konektory endstop, elektryczne od grzałek po obu stronach. Zanik zasilania podczas druku prawie zawsze oznacza zwarcie. Co do oprogramowania to oczywiście możesz na nas liczyć, skontaktuj się tel: 616492059

Przepatrzę kable jeszcze raz, po prawdzie zostawiłem ten problem na później ze względu na ten offset. Normalnie używam octoprint, a on ma tę moc żeby przerwać wydruk jak mu coś po USB wyskoczy, chciałem to wykluczyć robiąc wydruk z karty sd ale offset mi teraz nie pozwala. Tym bardziej, że jakiś czas temu ch340g mi padł i go wymieniałem. Celowo piszę w dziale firmware bo tym problemem chcę się zająć. Rozumiem, że to indywidualny problem? Może póki co wystarczy link do marlina 1.1.8 z obsługą hallon'a? ewentualnie jakiś kierunek co może być nie tak, nie chcę dzwonić zostanie dla potomnych, a widzę że na forum reprapy jedna osoba ma ten sam problem.

1.1.8  juz od dawna został zastąpiony przez 1.1.9.1

Firmware leży na stronie https://garage-makezone.eu/firmware/

Próbowałeś zmienić prędkość połączenia ?

Cytat z Tomasz data 24 sierpnia 2020, 16:19

1.1.8  juz od dawna został zastąpiony przez 1.1.9.1

Firmware leży na stronie https://garage-makezone.eu/firmware/

Tak ale problem z nieuznawaniem offsetu wystąpił po wrzuceniu 1.1.9.1., chciałem wrócić by potwierdzić.

Cytat z cyberduck data 24 sierpnia 2020, 19:35

Próbowałeś zmienić prędkość połączenia ?

Rozwiń, połączenia w trakcie czego?

Nie w trakcie tylko tylko  między dwoma urządzeniami. W tym wypadku drukarką i urządzeniem nadrzędnym
i z tego co zrozumiałem to jest to raspberry PI.