Garage ShoutBox
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wejść do czatu
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Homers Odysseus/TEVO Tarantula RS - pytania o Marlin 2.x

Cześć!
Właśnie przegrałem wewnętrzną walkę ze sobą (między innymi pod wpływem kanały GMZ na YT) i skończyły mi się argumenty przeciw zakupowi własnej drukarki, do tego Alli zrobił promocję...
...i tak oto stałem się posiadaczem Tarantuli RS w wersji Dual Z na płycie MKS GenL V1.0 z wyświetlaczem dotykowym i driverami 2208.

I teraz pytanie, a w zasadzie dwa; czy pre-kompliowany soft z działu "pliki" pasuje do takiego setupu? Moje obawy wzbudza kwestia wyświetlacza dotykowego i Dual Z - czy jest to uwzględnione?

Pytanie drugie dotyczy składni Configuration.h w samym Marlin;

Analiza płytek kieruje mnie ku wnioskowi, że powinny być uwzględnione 2 porty szeregowe; jeden przez interface do USB a drugi do sterowania TFT - i tu zaczyna się mój kłopot. O ile źródło z ujętą tylko

#define SERIAL_PORT 0 kompiluje się jak złoto, to dodanie #define SERIAL_PORT_2 -1 lub 1 (tak znalazłem w opisie na 3dprintguides.com - jedynym sample dla RS nie dla PRO) wywala kompilację na twarz. Może ktoś już zwalczył ten problem? Nie chcę na wejściu zbrickować sobie zabawki uwalając RS-a.

Pozdrowienia!
Michał

Firmware nie jest dostosowane do wyświetlacza TFT ani do drugiej osi Z.  Z tego co znalazłem w firmware dla RS (lachusmadeti)

- płyta MKS GEN L:

#define SERIAL_PORT 0

//#define SERIAL_PORT_2 -1

- płyta MKS SGEN L

#define SERIAL_PORT -1
#define SERIAL_PORT_2 0

 

 

Dzięki za odpowiedź - tak właśnie myślałem...

Chyba zaryzykuję config z jednym #define SERIAL_PORT, w razie wpadki stracę co najwyżej wyświetlacz. Szkoda, że nie ma opcji backupu aktualnego firmware i ponownego wgrania jak coś pójdzie nie tak.
Nawiasem mówiąc zamówiłem PRO ze względu na dużą ilość materiałów w sieci o niej ale z racji braków w magazynie Chińczyk uszczęśliwił mnie wersją RS ale z 8-bitową płytą - i muszę się nauczyć z tym żyć.

Na płytach 8-bitowych firmware można odczytać i zapisać programatorem  - tym co czasami wgrywa się bootloader.

Podrzucisz gdzie można o tym poczytać?