Garage ShoutBox
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wejść do czatu
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Hallon Configurator 3

Tak na szybko mam dwie uwagi:

  1. Nie udało mi się zestawić połączenia z SKR 3 mini v2.0 z prędkością portu 250 000 - poprzednia wersja 2 konfiguratora dawała sobie z nią radę.
  2. Przy rozdzielczości ekranu 1366x768 obcinany jest dolny pasek z informacjami - program nie pozwala zmniejszyć swojego okna tak by przy takiej rozdzielczości były widoczne wszystkie informacje.

Udało się nawiązać połączenie, ale to dzięki trick-owi.

Po wybraniu prawidłowego portu COM i kliknięciu "Połącz" pojawia się "Łączenie". Jednak połączenie się nie zestawia.

By nastąpiło połączenie trzeba w polu na komendy wpisać dowolny tekst i wysłać go do drukarki. Następuje wtedy połączenie i odblokowują się polecenia w programie pozwalając na jej sterowanie.

Wygląda, że ustawienie prędkości komunikacji na porcie COM nie ma żadnego znaczenia i nie wpływa na zestawienie lub nie połączenia (przynajmniej na moim komputerze). Sprawdziłem to dla dwóch firmware z prędkościami po stronie płyty 115200 i 25000. W Hallon Configurator mogłem ustawić dowolną prędkość, a połączenie nie zestawiało się dopóki nie została wysłana dowolna (nawet nie prawidłowo komenda). Po jej wysłaniu następowało połączenie i możliwości sterowania z programu.

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.

Dzięki Invent. Zaraz przekażę informacje do Damiana.

Witam,

Potwierdzam podobny przypadek .Zmieniałem gniazda USB i bez rezultatu info " łączenie". Dzisiaj przeczytałem post wyżej i działa.

Płyta MKS Sgen- L

Dziękujemy za znalezienie błędu, już został on sprawdzony i naprawiony. Aktualizacja pojawi się w najbliższym czasie (z tą i wieloma innymi poprawkami). Jak tylko udostępnimy łatkę, w aplikacji pokaże się okienko które ułatwi aktualizację 🙂

cześć z tego co zauważyłem to na TTP nie aktualizuje sie temperatura po ustawieniu

 

Proponuje powiększyć wykres z mapą stołu, obecnie jest stosunkowo mała - przyciski można przenieść nad lub pod nią.

Cześć,

drukarka: Ender 3-pro z płytą SKR E3 DIP v.1.1

Moje obserwacje:

1)z tego co zauważyłem to temperatura głowicy się nie odświeża. Ustawienie temperatury działa i drukarka nagrzewa ją, ale jej wartość nie odświeża się w programie, muszę śledzić ją na wyświetlaczu drukarki.

2) Nie wiem czy to "bug czy ficzer", ale nie da się ustawić temperatury głowicy na"0 C" w programie, zmienia automatycznie na 30C. Nie jest to wg mnie bug, ale stoi w pewnej opozycji do domyślnego "0" na wyświetlaczu i zastanawiam się czy drukarka nie będzie cały czas podgrzewać głowicy do 30C jeżeli w pomieszczeniu będzie mniej. Być może warto obniżyć wartość domyślną np. do 15C jeżeli z jakiś powodów 0 jest niemożliwe?

3) To samo co w punkcie 1) ale w odniesieniu do temperatury stołu. Jeżeli nie da się zbierać tej temperatury w czasie rzeczywistym to może chociaż dodać przycisk odśwież obok? Choć przecież wyświetlacz pokazuje w "czasie rzeczywistym" więc chyba się da?

4) Nie jest to jakiś wielki problem, ale nie da się zmieniać wielkości okna programu.

5) Popieram wniosek Inventa o powiększenie mapy stołu. Do tego może wartoby zmienić skalę na X i Y z cyferek 1,2,3 na faktyczne rozmiary stołu? Jeżeli nie da się ich pobrać z drukarki to można by poprosić użytkownika o podanie.

 

To tyle, mam nadzieję, że pomogłem. (-;

Witam,

Jestem posiadaczem Ender 3X, wgrany mam Marlin 2.0.7.2, płyta główna 4.2.2.

Po podłączeniu drukarki w menedżerze urządzeń pokazuje się "Inne urządzenie - USB serial", w portach znajduje się port komunikacyjny COM1 (po odłączeniu drukarki inne urządzenie - usb serial znika, natomiast port cały czas jest widoczny), widoczne na załączonym screenie.

Chcę podłączyć drukarkę do programu Hallon Configurator (v3.0.2), niestety przy wyborze portów widnieje informacja o braku portów. Czym to może być spowodowane, potrzebuje jakieś dodatkowe sterowniki do drukarki żeby została rozpoznana przez system? Używam systemu windows 10.

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.

Potrzebny jest prawidłowy sterownik, możesz spróbować go wgrać programem Zadig.