TronXY X5S

Miejsce na zaprezentowanie Twojej drukarki.
Awatar użytkownika
cyberduck
Drukarka 3D: Tronxy X5S z BtTouch , Plyta MKS Base v1.3 z dotykowym wyswietlaczem
Kontakt:

#21 Re: TronXY X5S

Postautor: cyberduck » 28 czerwca 2019, 20:13 - pt

Raczej to malo mozliwe zeby wszystkie porty procesora byly upalone szczegolnie w nowej plycie.
Tam Masz gniazda oznaczone jako X+, X-, Y- Y+ Z+ i Z-. Zawsze pin sygnalowy jest oznaczony w kazdym gniezdzie jako S .
I jest to wejscie sygnalowe. W zasadzie wszystkie end stopy powinny zwierac do masy. Oczywiscie te mechaniczne.
Czujniki podpinasz do X-, Y-, Z- . Te z + jesli zdecydujesz sie tam wpinac cokolwiek odpowiadaja dolnym polozeniom.
Czyli Z+ dol, Y+ tyl drukarki, X+ prawa strona drukarki.
Moim jesli nawet uwazasz ze jakis pin jest upalony to zawsze Masz dodatkowe do ktorych mozna podpiac sobie
czujniki. Ja w swojej na osi Y wstawilem dla proby czujnik optyczny i tak juz zostalo. Musialem tylko podpiac zasilanie
do czuknika oraz zmienic napiecie z 3.3 V na 5V sworka na dole plyty , oraz dodac w kionfigu znak ! czyli negacje sygnalu
poniewaz czujnik zadzialanie sygnalizuje 1 logiczna, a wiec 5V.
Jest jedna wazna rzecz. Po wlozeniu do Tronxy plyty MKS zupelnie inaczej bedzie wygladac konfig niz przy innej drukarce.
Ja swoj dopasowalem na podstawie tego :
https://www.youtube.com/watch?v=GuHpoGUpxUg&t=229s
Pod filmikiem Masz kompletny config.txt ktory trzeba zaladowac na karte i ja uruchomic zeby config sie zaladowal.
U mnie od razu ruszyl. Dopiero z czasem zaczalem w nim mocno grzebac az uzyskalem obecna forme :)

Wróć do „Mój sprzęt”