[Anet A8] Zmiana płyty głównej.

Masz problem z drukarką? Zadaj pytanie w tym dziale.
Awatar użytkownika
cyberduck
Drukarka 3D: Tronxy X5S z BtTouch , Plyta MKS Base v1.3 z dotykowym wyswietlaczem
Kontakt:

#11 Re: [Anet A8] Zmiana płyty głównej.

Postautor: cyberduck » 07 stycznia 2019, 22:24 - pn

Nie mylisz sie . Tak tez moze byc ... Mozesz troszke zaoszczedzic kupujac profile i je samemu poskladac.
Ale rzeczywiscie budowa od zera to sa dodatkowe wydatki ... chociaz nie do konca bo jesli Masz czesc z elektroniki
to mozna wykorzystac silniki, extruder i inne podobne. Widze, ze Masz wszystko przemyslane, a to jest duzy plus.
Ja mam drukarke od pol roku i ciagle cos przy niej robie . Myslalem, ze juz ja skonczylem, a tutaj ostatnio wyskoczylo mi
dodatkowo raspberry i OctoPrint :) A to tez widze ze nie koniec bo trzeba dokupic kabelki, przekazniki i jakies mosfety na
koncowki mocy :P No i szykuje sie jedna powazna zmiana. Albo polacze dwa silniki osi Z paskiem zeby sie
nie desynchronizowaly, albo zaloze dodatkowy stepstick, albo dwa osobne i dopisze procedure samo autopozomowania
stolu lewa prawa strona .. jeszcze nie wiem, ale raczej sie sklaniam ku tej drugiej metodzie.

Sejamamoto
Drukarka 3D: Anet A8

#12 Re: [Anet A8] Zmiana płyty głównej.

Postautor: Sejamamoto » 08 stycznia 2019, 11:28 - wt

Powodzenia z OctoPrint, mam malinę 3 gen. może kiedyś sam spróbuje to jakoś połączyć. Na chwilę obecną zagospodarowana jest inaczej ;) Nie bardzo rozumiem jak miałaby wyglądać procedura auto poziomowania stołu o której wspomniałeś? Chodzi mi o sytuację przy wydrukach powyżej 10h, jak miałoby wyglądać poziomowanie w momencie kiedy drukarka drukuje i wtedy zaczynają się problemy z rozjeżdżaniem osi z ze względu na niejednolitą pracę silników?

Awatar użytkownika
cyberduck
Drukarka 3D: Tronxy X5S z BtTouch , Plyta MKS Base v1.3 z dotykowym wyswietlaczem
Kontakt:

#13 Re: [Anet A8] Zmiana płyty głównej.

Postautor: cyberduck » 08 stycznia 2019, 12:32 - wt

Cala procedure musisz wykonac przed jak przy zwyklym drukowaniem. Juz w trakcie drukowania
tego nie robisz. To jest zrozumiale :) Wszystko pozostale dziala jak z drukarki. Kazda drukarka w g code ma zaimplementowane
rozkazy do raportowania miedzy innymi podczas autopoziomowania. Dane wracaja do maliny i na tej podstawie mozna juz dzialac
cuda. Chociazby wykreslic przestrzenny model wyrownania stolu.

Obrazek

Sejamamoto
Drukarka 3D: Anet A8

#14 Re: [Anet A8] Zmiana płyty głównej.

Postautor: Sejamamoto » 08 stycznia 2019, 21:04 - wt

no to podrukowałem dziś ...

[img]https://zapodaj.net/b967a90cb3a66.jpg.html[/img]
[img]https://zapodaj.net/4644236c7e4ed.jpg.html[/img]
filament wyszedł górą ...

Awatar użytkownika
cyberduck
Kontakt:

#15 Re: [Anet A8] Zmiana płyty głównej.

Postautor: cyberduck » 08 stycznia 2019, 23:41 - wt

Przykra sprawa. Tez tak mialem, ale dokrecenie delikatne pomoglo.

Wróć do „Dział techniczny”