Wlasne skroty klawiszowe

Masz problem z drukarką? Zadaj pytanie w tym dziale.
Awatar użytkownika
cyberduck
Drukarka 3D: Tronxy X5S z BtTouch , Plyta MKS Base v1.3 z dotykowym wyswietlaczem
Kontakt:

#1 Wlasne skroty klawiszowe

Postautor: cyberduck » 09 września 2018, 01:12 - ndz

Co prawda ja pracuje pod linuxem i na nim bede sie opierac w opisie i pomysle, ale pewnie pod windows tez
mozna tego dokonac, jednak nie sprawdzalem tego organoleptycznie wiec nie moge dac tutaj gotowego
opisu dla Windowsa. Jesli ktos w przyszlosci zrobi cos takiego pod Windows prosze o opis.

Pomysl tyczy sie wlasnych skrotow w systemie Linux do sterowania drukarka o ile oczywiscie ktos posiada
plyte z mozliwoscia sterowania drukarka przez siec. Mnie pewnego dnia znudzilo ciagle klepanie komend.
Posiadam plyte MKS v 1.3 i mimo bardzo dobrze przemyslanych rozwiazan programowych brakowalo mi
chociazby przesuwanie do stalych punktow stolu nie z wyswietlacza, ale chociazby z telefonu.

Wiec zeby z tego korzystac trzeba miec w komputerze albo na serwerze bedacym w tej samej sieci
telnet i do niego trzeba doinstalowac paczke obslugujaca Net::Telnet. To jest pakiet obslugujacy polaczenia
z poziomu perla.

Tak wiec jesli przy wykonywaniu skryptu, ktory zamieszcze dalej wyskoczy blad z opisem rakujacej paczki to
wystarczy doinstalowac w terminalu "libtest-net-ldap-perl" :

Kod: Zaznacz cały

apt-get install libtest-net-ldap-perl
Teraz skrypt.
Sam skrypt mozna wykonac na kilka sposobow i jednym z nich jest utworzenie sobie skrotu i podpiecie
tego skryptu pod dana sekwencje klawiszy. Wystaczy wejsc w ustawienia/klawiatura. W drugiej zakladce dodamy
dowolne skroty wlasne.

Teraz skrypt :
#!/usr/bin/perl

use strict;
use Net::Telnet;

my $telnet = new Net::Telnet (Timeout => 2, Errmode=>"return");
$telnet-> open("10.10.10.245");
print $telnet->cmd("
G1 Z20
M280 S10
M280 S7
G28
M280 S3
G1 F10000
G1 X150 Y150
G30 Z0.0
G1 Z20
M280 S10
M280 S7
");

$telnet -> close;
To jest tylko przyklad, ale mozna wyslac do drukarki dowolna liste rozkazow.

Ja skrypty umieszcilem na swoim serwerze i napisalem stronke podpinajac skrypty pod odnosniki na
stronie. Dodalem tez pare opcji i dzieki temu moge wszystko robic z telefonu.

Wróć do „Dział techniczny”