Anet A8 vs TRONXY

Miejsce na zaprezentowanie Twojej drukarki.
Awatar użytkownika
cyberduck
Drukarka 3D: Tronxy X5S z BtTouch , Plyta MKS Base v1.3 z dotykowym wyswietlaczem
Kontakt:

#1 Anet A8 vs TRONXY

Postautor: cyberduck » 03 kwietnia 2018, 02:18 - wt

Witam.
Od razu na poczatku napisze moze, ze po przejrzeniu strony , szczegolnie tej czesci sklepowej
bardzo lakoicznie sa opisane drukarki 3d. Nigdzie tez nie znalazlem na forum informacji
tyczacej sie drukarki TRONXY X5, ktora mnie zainteresowala i stad pytania :

1. Ktora bardziej polecicie ?
2. Dlaczego jest bardziej popularna A8 niz X5 ?

Z tego co zauwazylem X5 posiada bardziej stabilna rame co podwyzsza stabilnosc, a niejednokrotnie
potwierdzacie. ze to ma dosc duzy wplyw na jakosc druku. Zreszta jest tez to ujete w opisie drukarki
i specyfikacji. NIe widze jedynie nigdzie w opisie czy X5 posiada stol grzejny.

Prosze o podpowiedz, ktora drukarka bedzie lepsza i podejme wybor :D

Bartek
Site Admin
Drukarka 3D: Anet A8
Renkforce RF100
Kontakt:

#2 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: Bartek » 03 kwietnia 2018, 09:27 - wt

Jeśli już patrzysz na Tronxy - zerknij na Tronxy X5S. Sam się przymierzam :) Cube to najlepsza konstrukcja ramy pod drukarkę :)
Kocham nad życie swoją żonę! :D

Awatar użytkownika
cyberduck
Drukarka 3D: Tronxy X5S z BtTouch , Plyta MKS Base v1.3 z dotykowym wyswietlaczem
Kontakt:

#3 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: cyberduck » 03 kwietnia 2018, 11:40 - wt

Akurat nie ma jej w sklepie Makezona ...
Z pierwszych rzeczy, ktore mi sie rzucaja w oczy to wiekszy stolik.
Nigdzie nie doczytalem czy jest tam podgrzewany stolik.
Tutaj jest troszke i z wypowiedzi wnioskuje, ze chyba tak .
https://reprapy.pl/viewtopic.php?t=1708 .

Dziekuje Ci slicznie za jakakolwiek odpowiedz.

Chcialbym kupic tez jedna z tych drukarek w Makezone bo nie ukrywam przydalaby sie
przynajmniej na poczatku jakas pomoc. Kto wie moze kiedys sam bede taka pomoc oferowac.
Idealnym rozwiazaniem bylaby taka rama jak w Tronxy, ale z elektronika od Anet.
Obojetnie w jakiej drukarce i tak mnie nie omina przerobki, ale dla laika, ktory nie mial kompletnie
do tej pory z tym do czynienia jest to troszeczke przerazajaca. Moze to za mocne slowo, ale troszke sie
boje, ze jesli kupie Tronxy to bede zdany wylacznie na siebie.

Edit ::..
Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=4MNvmJ6WZPQ
jest filmik na temat tej drukarki i mozna sie dosc duzo dowiedziec.
Recenzja : https://www.youtube.com/watch?v=F5s4CBssXQ0
1. Stolik jest tylko poruszany w osi Y. I to spora roznica w stosunku do Anet
2. Nstop jest umieszczony na wozku glowicy drukujacej.

Juz te dwie tylko zmiany chyba dyskwalifikuja te drukarke do przerobki czujnika poziomowania stolu.

Co do tej recenzji. Polecam obejrzec. Jedno co mnie zastanawia to os Y jest umocowana na jednym silniku po
jednej stronie stolu. Obawiam sie ze z tego powodu moze byc problem z poziomowaniem stolu.

Bartek
Site Admin
Renkforce RF100
Kontakt:

#4 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: Bartek » 04 kwietnia 2018, 13:32 - śr

Rozmawiałem z Tomkiem z GMZ, czekam aż im się trafią X5S. Wychodziły dwie wersje - z plastikowymi mocowaniami i metalowymi. Stolik nie porusza się w osi Y tylko Z (góra, dół) i jest to najlepsze rozwiązanie bo stolik nie rusza wydrukiem tak jak w Anet A8 czy podobnych. Mam Renkforce RF100 z takim stolikiem. W RF100 poziomowałem stolik raz. Nie ma co się poluzować.

Awatar użytkownika
cyberduck
Kontakt:

#5 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: cyberduck » 04 kwietnia 2018, 16:55 - śr

W RF100 poziomowałem stolik raz. Nie ma co się poluzować
Nie chce sie sprzeczac, ale tutaj sie mocno mylisz. Mnie tez bardzo ta drukarka kusi i jesli Tomasz
bedzie je mial w sprzedazy to raczej sie skusze. Jednak od razu na start trzeba zamocowac dodatkowo
stolik z przodu lub po bokach sprzodu stolu bo jest tylko umocowany z tylu i nigdzie wiecej co wprowadza go
podczas druku w boczne drgania co mocno ponoc obniza jakosc wydruku. To jednak nie jest problem
bo na takie usprawnienie moge sie zdecydowac.
Stolik nie porusza się w osi Y tylko Z
Tak to moja pomylka :)
Ale mam w zwiazku z tym pytanie.
Zalozmy, ze chcialbym wziac firmware z A8 i wpisac do TronXY to da sie pozamieniac tak silniki aby
nadal drukowala poprawnie ? Daloby to mozliwosci wprowadzania dodatkowych usprawnien frimware i elektroniki
z A8.

Bartek
Site Admin
Renkforce RF100
Kontakt:

#6 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: Bartek » 04 kwietnia 2018, 17:48 - śr

Nie chce sie sprzeczac, ale tutaj sie mocno mylisz. Mnie tez bardzo ta drukarka kusi i jesli Tomasz
bedzie je mial w sprzedazy to raczej sie skusze. Jednak od razu na start trzeba zamocowac dodatkowo
stolik z przodu lub po bokach sprzodu stolu bo jest tylko umocowany z tylu i nigdzie wiecej co wprowadza go
podczas druku w boczne drgania co mocno ponoc obniza jakosc wydruku. To jednak nie jest problem
bo na takie usprawnienie moge sie zdecydowac.
Obrazek
To stolik z RF100. Nie ma żadnych drgań, może X5S jest mniej stabilna. Co ciekawe w RF100 stolik jest mocowany na magnesy do ramy :)
Ale mam w zwiazku z tym pytanie.
Zalozmy, ze chcialbym wziac firmware z A8 i wpisac do TronXY to da sie pozamieniac tak silniki aby
nadal drukowala poprawnie ? Daloby to mozliwosci wprowadzania dodatkowych usprawnien frimware i elektroniki
z A8.
Z tego co widziałem wyświetlacz już od rampsa jest w standardzie. Więc można dorzucić rampsa z arduino. Te stockowe płyty są brzydko mówiąc do dupy.

Awatar użytkownika
cyberduck
Kontakt:

#7 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: cyberduck » 04 kwietnia 2018, 23:34 - śr

No sam widzisz na zdjeciu. Jesli jest stolik montowany tylko z jednej strony to nie ma
sily zeby sie nie kiwal. Wczesniej dalem link do recenzji i na tym filmiku widac wyraznie
jak stolik sie buja na boki . Nie jest to problem z ktorym nie mozna sobie poradzic, ale odnosze
wrazenie, ze zachwyciles sie jedynie konstrukcja pomijajac calkowicie elektronike.
Idealnie by bylo zeby polaczyc konstrukcje z TronXY i elektronike z A8. Tak mi sie wydaje.
Przyczepilem sie do tej elektroniki bo ma ogromne widze wsparcie jesli chodzi o A8, a powstaje
duzo fajnych pomyslow.
Dobra rama + dobra elektronika musi sie to rownac sukces jesli chodzi o drukarke 3D.

Gdyby nie ta konstrukcja i czekanie na to co sie wydarzy w Garage co do tej drukarki to juz
bym zamawial Anet A8.

Bartek
Site Admin
Renkforce RF100
Kontakt:

#8 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: Bartek » 05 kwietnia 2018, 14:28 - czw

Elektronika to pikuś. Ważniejszy jest firmware :) Osobiście jak zdobędę X5S - pakuję rampsa i marlina.

Awatar użytkownika
cyberduck
Kontakt:

#9 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: cyberduck » 05 kwietnia 2018, 20:13 - czw

To zadam pytanie inaczej jeszcze. Jesli sobie sprawie X5S to moge liczyc na Twoja pomoc przy
elektronice ? Chodzi pewnie o zmiane plyty i wgranie marlina jako firmware tak ?
Kusi mnie ta drukarka niesamowicie ... Gdzies wyczytalem, ze jest problem z wgraniem softu wlasnie.

I jeszcze jedno ... jak chcesz pogodzic osie w tych drukarkach skoro w TronXY sa ulozone inaczej
osie XYZ niz w tej drugiej drukarce ?

Bartek
Site Admin
Renkforce RF100
Kontakt:

#10 Re: Anet A8 vs TRONXY

Postautor: Bartek » 06 kwietnia 2018, 23:01 - pt

To zadam pytanie inaczej jeszcze. Jesli sobie sprawie X5S to moge liczyc na Twoja pomoc przy
elektronice ? Chodzi pewnie o zmiane plyty i wgranie marlina jako firmware tak ?
Kusi mnie ta drukarka niesamowicie ... Gdzies wyczytalem, ze jest problem z wgraniem softu wlasnie.

I jeszcze jedno ... jak chcesz pogodzic osie w tych drukarkach skoro w TronXY sa ulozone inaczej
osie XYZ niz w tej drugiej drukarce ?
Trzeba odpowiednio skonfigurować firmware przed wgraniem :)

Wróć do „Mój sprzęt”