Z1 Anet czy nie ?

Miejsce na zaprezentowanie Twojej drukarki.
Adbik24
Drukarka 3D: Z1

#1 Z1 Anet czy nie ?

Postautor: Adbik24 » 20 maja 2018, 15:11 - ndz

Witam .Moją przygodę z drukiem 3D postanowiłem rozpocząć od czegoś nie drogiego ale mającego zadatki po usprawnieniach do poprawnej pracy.
Wiadomo wybór padł na produkt Państwa Środka bo mimo licznych negatywnych opinii wiele ich produktów ma spory potencjał.Największy problem to odszukanie rzetelnej porady,opinii i tu fajnie że,jest Garage Makezone po obejrzeniu wszystkich filmików na temat druku3d mój wybór padł na Z1.W opisie te drukarki w dziale SKLEP cytuje. Posiada połączenie funkcji a6 i a8.Mam pytanie czy mógłby ktoś podzielić się bardziej szczegółowymi danymi ,opisem,i poradami na jej temat.Czy ma taki sam soft co a8 a tym samym czy można jej wgrać usprawniony soft i zastosować czujnik hallon.Z góry wielkie Dzięki za wszystkie opinie i porady. ps. Drukarki na chwile obecna jeszcze nie mam ,przesyłka w drodze.

Awatar użytkownika
cyberduck
Drukarka 3D: Tronxy X5S z BtTouch , Plyta MKS Base v1.3 z dotykowym wyswietlaczem
Kontakt:

#2 Re: Z1 Anet czy nie ?

Postautor: cyberduck » 21 maja 2018, 08:27 - pn

Przechodzisz to samo co ja na poczatku :)
Chyba kazdy z nas cos takiego przezywal.
Bez obaw, jak drukarka dojdzie i sie na nia rzucisz zeby poskladac wszystkiobawy
znikna, a to co w niej trzeba usprawnic sam zauwazysz. Wprzeciagu miesiaca bedziesz
wiedzial o wszystkich jej niedostatkach.

Co do oprogramowania ... Kazda drukarka zamiennie jest wyposazona w jakas standardowa
plyte glowna, a co za tym idzie mozna do nich wgrywac oprogramowanie dedykowane do danej
plyty glownej. Na szczescie producenci zamiennie wystawiaja na porty wyjsciowe te same piny
procesora , a co za tym idzie mozna zainstalowac inne oprogramowanie niz to ktore jest juz
w drukarce. Jest to zwykle arduino tylko na jednej plycie glownej z dodatkowymi podzespolami.
Jesli bawiles sie arduino to poradzisz sobie z wymiana oprogramowania. Jesli to zrobisz
z glowa, np na poczatku zaopatrujac sie w oryginalne oprogramowanie zeby miec mozliwosc
jego przywrocenia, to mozesz sie bawic innymi to woli. Czujnik Halla to taki nstop czyi czujnik
krancowy tylko umieszczony w innym miejscu niz standardowo. Jego krancowym polozeniem jest
powierzchnia na ktorej sie drukuje, a nie poloenie krancowe innych elementow drukarki wiec zawsze mozna
go dolozyc. W zaleznosci od modelu z wiekszym lub mniejszym nakladem pray, pomyslowosci czy tez zdolnosci.

Wróć do „Mój sprzęt”